Zprávičky z Engedi

Proč pořádáme VDO?

Víkend je určen především k rozvoji či obnově duchovního života. Chceme si vytvořit příležitost být mimo své každodenní starosti a dát tento čas plně Bohu. Jsme přesvědčeni, že vztahu s Bohem kromě pravidelných návyků prospívají i mimořádné příležitosti, které jsou zdrojem nových podnětů. Hlavním cílem VDO není být jeden s druhým, ale být s Bohem.

 

Jak a kde VDO probíhají?

Program VDO se odehrává v poutním domě ENGEDI. Připravujeme ho zpravidla pro skupiny od 12 do 18 účastníků. Obvykle začínáme příjezdem v pátek večer a končíme v neděli odpoledne.

 

Co se při VDO děje?

Nejčastější struktura programu VDO je následující:

  • Páteční večer je čas oddělený pro přemýšlení a studium. Seznámíme se navzájem a je představen koncept a program víkendu.
  • Sobota bývá čas oddělený pro modlitbu. Proto ji zpravidla trávíme v tichu. V průběhu celého dne příležitost k postu, k samotě, ke zpovědi či poradnímu rozhovoru, k osobnímu uctívání Boha různými formami (na cestě, v tvořivé činnosti, při čtení či meditaci). Ráno, odpoledne a večer se ve společných setkáních vracíme k ústřednímu tématu víkendu.
  • Neděle je čas oddělený pro společenství. Společně připravíme dopolední slavnostní bohoslužbu. Po ní je čas k rozhovorům a přímluvám jeden za druhého a na vycházku. Po společném obědě se setkáváme k poslednímu bodu programu, kterým je rekapitulace víkendu.


Všechny části programu jsou připraveny jako nabídka: každý je sám odpovědný za to, jak čas VDO využije.

 

Kdo se VDO může účastnit?

Na VDO je zván každý následovník Krista, který chce prohloubit svůj duchovní život nebo v něm udělat nějaké změny. Užitek z VDO může mít ten, kdo k tomuto úkolu bude přistupovat aktivně a tvořivě. Program VDO nabízí duchovní pomoc, ale není určen těm, kdo potřebují krizovou intervenci nebo léčbu. Není vhodná ani účast dětí.

 

Kdy bude další VDO a jak je možné se přihlásit?

Nejbližší termín VDO naleznete v záložce Nabídka - Obsazené (volné) víkendy.  Cena víkendu je 750,- Kč (cena zahrnuje ubytování, stravování, tištěné materiály). Přihlášky posílejte na adresu  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

Otevírací doba bysterského obchodu:

Super obchůdek se vším potřebným, každé ráno čerstvé pečivo, které lze po domluvě objednat v jakémkoli množství.
   
Po - Pá 7:30 - 17
So 7:30 - 12:00
Ne zavřeno

 

 

Pro Vaše lepší plánování uveřejňujeme již obsazené termíny v jednoduchém kalendáři. Ze soupisu zároveň vyplývá, že neuveřejněný termín bude pravděpodobně volný. 

2012 © Copyright ENGEDI | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu