O nás

Poutní dům ENGEDI je projektem společnosti ELADA ops, kterou založil sbor Církve bratrské v Bystrém.

Základním posláním ENGEDI je nabídka ubytování pro skupiny a výhledově i pro jednotlivce, pořádání duchovních cvičení v podobě víkendů duchovní obnovy a tvorba komunity. Provoz domu je budován na křesťanských principech lásky a porozumění a cílem nabídnout návštěvníkům klid a pokoj v dnešní super rychlé době.

Zároveň chceme, aby ENGEDI bylo místem pro setkání. Setkání lidí navzájem, ale také setkání se sebou samým a v neposlední řadě v setkání s Pánem Bohem, naším Stvořitelem.

Název ENGEDI pochází z Bible od krále Davida – viz. Biblické odkazy na ENGEDI.

ENGEDI bylo místem, kde se David ukrýval před pronásledováním svého soupeře a protivníka, krále Saule, a David našel v ENGEDI skrýš. Skrýší v tomto světě je i náš dům.

Jednotlivé prostory domu jsou pojmenovány místy, kde pobýval král David a doplněny biblickým citacemi z jeho života. Proto se hlavní společenská místnost jmenuje Jeruzalém a také další prostory mají jména spojená s Davidovým životem ( Gat, Karmel, Siklag, Nob ..)

2012 © Copyright ENGEDI | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS.eu